Математика пнінен лгілі ашы саба. Таырыбы: Кесінді. Сыны сызы.


Пән: математика Мектеп: І. Жұмағұлов
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Геометриялық фигуралар
Күні: 13.10.2017ж Мұғалімнің аты- жөні: Киялбаева К.С
Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны: 20
Қатыспағандар саны: 0
Сабақ тақырыбы:
Кесінді. Сынық сызық.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.3.1.1 геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір бірінен ажыратады және атайды.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
Кесіндінің,сынық сызықтың не екенін біліп, сыза алады;
Кесінді мен сынық сызықты сыза алады және айырмашылығын айтады;
Кесінді мен сынық сызықты сызып, салыстырып, айырмашылығын тауып, сурет бойынша айтады;

Бағалау критерийлері
Кесіндіні, сынық сызықты атайды;
Кесінді мен сынық сызықты атап, сызады;
Кесінді мен сынық сызықтың айырмашылығын салыстыра отырып, сурет бойынша әңгімелейді;
Тілдік мақсаттары
Тірек сөздер арқылы лингвистикалық сөздік қорларын ұлғайтады
Кесінді – отрезок - cut
Сынық сызық - ломаная линия -polyline
Құндылықтарды дарыту Математикалық ұғымды қалыптастыра отырып, оқушыларды геометриялық фигураларды дұрыс пайдалана білуге тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстар Дүниетану
Алдыңғы білім
Сәуле, бұрыш, сызық түрлері, нүкте.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
Жағымды ахуал қалыптастыру
Шаттық шеңбер жасау
Жіпті түзу ұстау;
Балалардан сұрау;
Жіпті қалай ұстап тұрсыңдар?
Ол неге ұқсайды?
Жіптен қандай фигура жасап тұрмыз?
(тұйықталған, тұйықталмаған сызық)
Жіпті кесіп, бір –біріне тілек айтып отырады. Кір жаятын жіп
Қайшы
Сабақтың ортасы
5минут
Өткенді еске түсіру
Жаңа сабақ
12 минут
Топтық
«Ой жалға»әдісі
Саралау С
Сергіту сәті
2 минут
«Бірін –бірі бағалау» әдісі
Көршіге бару
Саралау В С
Дәптермен жұмыс
6 мин
Тақтамен жұмыс
4 минут
Кесіп алған жіптеріңді не деп атауға болады?
Түзу сызық
Біз жіпті қайшымен не істедік?
Кестік.
Не пайда болды деп ойлайсыңдар?
Кесінді жайлы толық түсінік беру
Тақтаға кесіндінің анықтамасын іліп, айту және үштілділікті айту
Кесінді – отрезок - cut
Сынық сызық - ломаная линия -polyline
Бағалау критерийі «Бас бармақ»
Кесіндіні сызып үйренеді.
Кесіндіні табады.
Сынық сызықты құрастыра алады.
Тапсырма:
Екі нүкте белгіле.
Сызғыш арқылы нүктелерді қос.
Не сыздың? Бас әріппен белгіле. Қай тілде белгіледің?
Кесіндіні тап. Сызықтарды ата.
Сызған кесіндіні қосып одан сынық сызық құрастыр.
Дескриптор:
Кесіндіні сыза алады
Кесінді мен сынық сызықты таба алады
Әріппен белгілей алады
Сынық сызықты құрай алады
Санамақ айту арқылы тура және кері санап жүру
Бағалау критерийі «Бестік»
Сурет бойынша геометриялық фигураны табады
Тапсырма:
Суретте неше кесінді бар?
Кірпі қай жолмен тез барады?
Бұрыштар нешеу
Бұрыш дегеніміз не?
Дескриптор:
Кесінді тауып санын айтады.
Ыңғайлы әдісті біледі
Бұрыштың анықтамасын айта отырып таба алады
Бағалау критерийі: «Көңіл күй»
Кесіндіні сызып, латын әрібімен белгілейді.
Кесіндінің атауын жазады.
Есептерді шығарады.
Тапсырма:
Нүкте арқылы кесіндіні сыз және белгіле.
Кесіндінің атауын айтып, неше кесінді екенін айт.
Есептерді тақтаға шығар.
Дескриптор:
Кесіндіні қосады, әріпті жазады.
Кесіндінің атауын айтады, санын санайды.
Есепті кезекпен тақтаға шығарады. Кесінді жайлы анықтама
Үштілділік
Қолмен бағалау
Элементтер беру
Нүкте белгіленген қағаз
Сынық сызық анықтамасы
Кесінді суреттері
Ақ қағаз
Қағаз бетіне қолыңыздың саусақтарын айналдыра сызыңыздар. Әр саусақтың өзінің орны /позициясы/ бар, солар бойынша өз ойларыңызды айтып, бояйсыздар.
Бас бармақ-мен үшін тапсырма маңызды және қызықты болды.
Сұқ саусақ-тапсырма маған қиын болды.
Ортаншы саусақ-маған жеткілікті болмады.
Төртінші саусақ-менің көңіл-күйім.
Бесінші саусақ-менің ұсынысым бар
Сызғыш
Смайликтер


Сабақтың соңы
6 минут
Кері байланыс
«Блоб» әдісі Бағалау критерийі:
Жұптағы кесіндіні тауып, салыстырады.
Ситуациялық сұраққа жауап береді.
Тапсырма:
Жұп кесіндіні тауып, өлшеп, салыстыр.
Қай кесіндіні өлшей алмадың, неліктен?
Дескриптор:
Кесіндіні көз мөлшермен салыстыра алады.
Неге салыстыра алмағанын дәлелдеп, ситуациялық сұраққа жауап береді.
Оқушыларға бояту
«Блоб» суреті

Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетем деп ойлайсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Сабақ бойынша рефлекция
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе неліктен? Оқушылардың барлығы ОМ жеткізді. Себебі, тақырыпты түсінді.
Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма?
Сабақтың уақыттылық кезеңі сақталды. Өз уақытында аяқталды.
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неліктен? Оқушыларда ауытқулар болған жоқ.

Приложенные файлы


Добавить комментарий