Сауат ашу сабаына саба жоспары И рпі мен дыбысы


Алматы облысы
Іле ауданы
Чапаев ауылы
№10 орта мектеп
Джунусова Асемгуль Мухаметрахимовна
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сауат ашу
сабақ жоспары
Пән: сауат ашу Мектеп «№10 орта мектеп» КММ
Күні: 20. 12. 2017ж. Мұғалімнің аты-жөні: А. Джунусова
СЫНЫП: 2 сынып Қатысқандар: 21 Қатыспағандар: 0
Сабақтың тақырыбы Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі.
Оқу мақсаттары 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану
Бағалау критериилері:
И әрпі мен дыбысын біледі.
И әрпінен келетін сөздерді тауып айтады, мағынасын түсінеді.
И әрпін, и әрпінен келетін сөздерді жаза алады. Ойлау дағдыларының деңгейлері:
Білу
Түсіну
Қолдану
Тілдік мақсат:
Тақырып бойынша жаңа сөздермен таныстыру.
Тақырыпқа байланысты сөздерді үш тілде танып білу, үйрену.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Ит-собака-dog, ине-иголка-, инелік-стрекоза-,
Талқылауға арналған сұрақтар:
- Дыбыс пен әріптің айырмашылығы қандай?- Дыбыстың қандай түрлерін білесіңдер?
Не себепті ..... деп ойлайсың?
Дыбыстардың екіге бөлінуі?
ишара: мадақтау, ым-ишара, жетелеу, тарту.
Алдыңғы оқу: «Мен және табиғат. Ү дыбысы мен әрпі»
- Ү дыбысы қандай дыбыс?
- Ү әрпінен келетін сөздер айту?
- Сөздерді буынға бөліп айтқызу
-Тізбектеп оқыту Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) Ресурс-тарДереккөздер
Басы

Шаттық шеңбері:
«Көңіл ашар» жаттығуын орындау. Күлімдеп күн бүгін Сәлеметсіз бе, күн!Қарады маған да. Сәлеметсіз бе, жер!Күлімдеп күн бүгін Сәлеметсіз бе, сіз!Қарады саған да, Сәлеметпіз біз.
Тақырыпқа байланысты топқа бөлу.
Тақырыпқа байланысты топқа бөлу
«Ит», «Инелік» «Итбалық» Ортасы
Диалог құру
Кесте
Болжау стратегиясы
И әрпін сөздер мен әріптер арасынан таба аласын ба? Тапсырмалар: 1-топ:Жұмбақ жасыру- Өзі төрт қанатты,Және алты аяқты,Сөйтсе де тікұшаққа ұқсайды. (инелік)2-топ: Тұмсығына жібін байлапСүңгіп батып, сүңгіп батып, бұл мықты,Бүтіндейді жыртықты. (ине)
3-топ; ...адамның досы (- Ине, инелік сөздері қандай дыбыстан басталып тұр?- И дыбысынан басталып тұр- И дыбысын айтып көрейік- И - и - и- Қалай айтылады?- Созылып айтылады.- Созылып айтса қандай дыбыс болады?- Дауысты дыбыс.- Дауысты дыбысты қандай текшемен белгілейміз?- Қызыл түсті текшемен.- И дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?- И дыбысы сөздің басында, ортасында кездеседі?- Осы әріпке ұқсас қандай әріппен таныстық?- Й әрпімен таныстық- И және Й әріптерінің айырмашылығын түсіндіру.
«Инсерт әдісі» арқылы и әрпін табу И әрпі мен дыбысы , суреттер Осы әдіс арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу Бағалау критериилері
1. И әрпі мен дыбысын біледі.
Дескриптор:
И әрпі мен дыбысын айта алады.
Тақырып бойынша түйінді сөздерді үш тілде айта алады.
И әрпінің дауысты дыбыс екенін біледі. Тапсырмалар:
Кітаппен жұмыс- И дыбысына байланысты сөздерді оқыту Мәтінмен жұмыс- «Ит» мәтінін оқытуИт – адамның досы. Олар иесін қорғайды. Балалармен ойнайды. Мал бағады. Аң да аулайды. Итке иесі – қамқоршы.
1-Топ : Мәтін не туралы? Ол туралы тағы не білеміз?
2-топ : Мәтінде неше сөйлем бар?
3-топ: Итті неге адамның досы дейді? Оқыған мәтіннің мазмүнын аша алады.
Бағалау критериилері:
1. И әрпінен келетін сөздерді айтады, мағынасын түсінеді.
Дескриптор:
И әрпінен келетін сөздерді айта алады, маңынасын түсінеді.
Мәтін мағынасын аша алады.
Мысал келтіре алады. Қимыл-қозғалыс жаттығу
лары Сергіту сәті:
«Қара жорға» әніне билету Үлгі бойынша И әрпін жазу
Дәптермен жұмыс Бағалау критериилері:.
3. И әрпін жаза алады. 1. Й мен и ажырата алады.
2. И әрпінен келетін сөздерді жаза алады..
3. И әрпін әріптердің ішінен таба алады.. Соңы
Бағалау
Шардың түсіне байланысты.

Өзіндік бағалау:
1.Толық түсінген болса «күліп тұрған смайлик»,
2.Түсінбеген болса, ойланып тұрған смайликті көтереді.

Гүл күлтелері арқылы бағалау.
5- толық түсінік алдым,
4- жақсы түсіндім,
3- түсінбедім.
Кері байланыс
«Білім ағашы»
Әр оқушы стикерге
«+», «-» іледі.
Қосымша мəліметтер
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
И әрпінен келетін сөздерге сөйлем құрастырту.
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
2 жұлдыз, 1 тілек.
Пəнаралық байланыс – орыс тілі, ағылшын тілі.
Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс: -АКТ – оқушылар жоғарыда келтірілген сілтемелер бойынша жүктелген карталармен, диаграммамен жұмыс жасай алады, суреттермен танысып түсінік ұғым қалыптасты.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
Сауаттылыққа, білімділікке тәрбиелеу.
Рефлексия
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері ма?
Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды.
Бүгін оқушылар түбір сөз бен туынды сөз туралы түсінік алды..
Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.
Жоспарланған саралау жақсы іске асты.
Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес болды.
Уақытты тиімді пайдаландым.
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;
Тақырыпты өздері ашты.
«Инсерт әдісі»
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
Электронды оқулық
Ойын әдісі «Кім, жылдам?»
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1. Қалыптастырушы бағалауды түрлендіру.
2.Саралау тапсырмаларын күрделендіріп, ұйымдастыру.

Бекітемін
Мектеп директоры------------------Ә.Ә. Байдәулетов
Жаңартылған бағдарлама бойынша өткізілген семинар
Тақырыбы :
«И әрпі мен дыбысы»
Өткізілген күні: 20.12.2017
Кабинеті: №33
Пәні: сауат ашу
Мұғалімі: А. Джунусова

Приложенные файлы


Добавить комментарий