МЖ дебиеттік оу 2-сынып Таырыбы:Атасы мен немересі


«Тексерілді»
Директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасары:......................
Пән:
Әдебиеттік оқу Мектеп: Абай атындағы мектеп-лицей
Күні: 13. 10.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Салибекова З.
Сынып: 2 « Б »сынып Қатысқандар саны: қатыспағандар:
Бөлім
Менің отбасым және достарым Сабақтың тақырыбы: Үлкен болған кезімде сыйлы болам өзім де.
С.Көбеев. Атасы мен немересі. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен шығарманың тақырыбы және
негізгі ойды анықтау
2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез- құлқы мен іс-әрекетін бағалау
Ойлау дағдылары Білу,түсіну және қолдану
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады
Мәтінді тыңдайды, оқиды,түсінеді,бағалауға қатысады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Тақырыпты болжайды,әкесі мен баласының сөзін тауып оқиды,
сыртқы келбетін сипаттайды, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Мәтіндегі оқиғаны өмірмен байланыстырады.
Бағалау критерийлері
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
ТілдікмақсаттарОқушылар орындай алады
Берілген тапсырманы орындайды ,сұрақтарға жауап береді.
Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:
Ата -дедушка-grand father .Әке –папа- father .Ана- мама- mothe .Бала –мальчик- boy
Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:
-Үйдегі үлкендерді сыйлайсыңдар ма?Қалай?
-Қарттар үйін болдырмау үшін не істеу керек деп ойлайсың?
- «Көрген көргенін істейді» деген мақалдың осы әңгімеге қатысы бар ма? Бар болса өз ойыңды айт
Алдынғы білімАта-анамды құрметтеймін. Ата-ананы құрметтеу жайлы мәтін
Жоспар РесурстарСабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы
10 минут


2минут
10 минут

Сабақтың соңы
10 мин
3минут 1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар орнынан тұрып, сабаққа келген қонақтармен сәлемдеседі.
«Отбасы мүшелеріне тілек»тренинг:
 Қадірлі атам мен әкем, мерейлі әжем мен аяулы анам ... – деген сөзден кейін «сіздерге» сөздерін жалғастырып оқушылар өз тілектерін білдіреді. Мысалы зор денсаулық, ұзақ өмір, қажымас қайрат т.б
Топқа бөлу:1-топ Ата .2-топ Әке. 3-топ Бала
Үй тапсырмасы
1-топ.
Ата-анаңды құрметте
2-топ.
Ата-анаңды ешқашан ренжітуші болма.
3-топ.
Ата-анаңа не істесең ,саған перзентің соны істейді.
Бағалау:бағдаршам арқылы
Мағынаны ажырату
Ой қозғау
Үйдегі үлкендерді сыйлайсыңдар ма?Қалай?
Атаңа не қылсаң ,алдыңа сол келер.
Тақырыпты болжау
Нақыл сөздің мағынасын түсіндіріп көр.Түсіндіру арқылы тақырыпқа жол тарту.
Сабақтың мақсатымен таныстыру
Мақсатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып,бағалау критерийін анықтау
 Оқушылар бүгінгі әңгіменің авторы Спандияр Көбеев туралы қысқаша мәліметті айтып береді.
Спандияр Көбеев 1878 жылы туып, 1956 жылы 78 жасқа қараған шағында өмірден өткен.Ол Қостанай облысында туған. Балаларға арналған «Үлгілі бала» атты кітабы бар.

Тыңдалым,оқылым
С.Көбеевтің «Атасы мен немересі»әңгімесін тыңдату.
Мәтінді тізбектеп оқыту
Мәтінді оқи отырып өздері түсінбеген сөздердің астын сызады.- Қандай жаңа сөз кездестірдіңдер? ( Оқушылар өзара түсіндіреді.)- « Аяқ» деген сөз нені білдіреді?- Қай сабақта біз осындай сөздер жайлы оқыдық? (қазақ тілінде)- Оны қандай сөздер деп айтушы едік? (көп мағыналы)
Сергіту сәті:
Топтық жұмыс
І топ: Мәтіннен қартаюдың белгілерін тапІІ топ: Әңгімеден үлкенді сыйламауды қандай әрекеттерден білуге болады?ІІІ топ: Қарттарға сый көрсетудің түрлерін жаз.
Жетістік критерийі:
І топ.Мәтіннен қартаюдың белгілерін табадыІІ топ: Әңгімеден үлкенді сыйламауды қандай әрекеттерден білуге болатынын айтады.ІІІ топ: Қарттарға сый көрсетудің түрлерін жазады.
Дескриптор
-Мәтіннен қартаюдың белгілерін тауып оқиды,жазады.
- Әңгімеден үлкенді сыйламауды білдіретін әрекеттердің түрін тауып оқиды,айтады.
-Қарттарға сый көрсетудің түрлерін топта талқылайды,жазады.
Бағалау:Басбармақ арқылы
Жұптық жұмыс
Мәтіннен әкесі мен баласының сөздерін тауып оқу.
Баланың неге осылай сөйлегенін түсіндір.
Жетістік критерийі:
Мәтіннен әкесі мен баласының сөздерін тауып оқиды.
Баланың неге осылай сөйлегенін түсіндіреді.
Дескриптор
-Әкесінің сөзін тауып оқи алады;
-Баласының сөзін тауып оқиды;
-Кейіпкерге қатысты дәлелді пікір айтады
Бағалау :Қол соғу арқылы
Бейнетаспа:Барынды бағала
Проблемалық сұрақ:
-Қарттар үйі бізге қажет пе?
-Қарттар үйін болдырмау үшін не істеу керек деп ойлайсың?
Бекіту:
1.Баланың әке- шешесінің қателігі неде?
2. «Көрген көргенін істейді» деген мақалдың осы әңгімеге қатысы бар ма? Бар болса өз ойыңды айтҚорытынды: Не білдік?нені үйрендік?
Үйге: Мәтінді оқу.
«Қарттар үйі» тақырыбына эссе жазу.
Кері байланыс; ауызша
Рефлексия.
Түсіндім ...
Сұрағым бар ...
Түсінбедім ... АКТ
Слайдтар
Стикерлер
А4 қағазы
түрлі-түсті маркерлер
Аудиожазба
АКТ
Смайликтер
Қосымша мәліметтер
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз? Бағалау- жетістік критерийі ,бағдаршам,басбармақ,қол соғу арқылы Денсаулық және қауіпсіздік ережесі
Оқу барысында және тапсырмаларды орындауда қиналатын оқушыларға жеке қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар мәтіндегі оқиғаны өмірмен байланыстырады. Сергіту сәті қарастырылады
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ / оқумақсаттарышынайы ма?
Бүгін оқушыларне білді?
Сыныптағы ахуалқандай болды?
Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?
Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Мен
өз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? Жалпы баға
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?

Приложенные файлы


Добавить комментарий