Разработка урока Жеті шал Оспанхан убкіров 2 класс


Бекітемін
Мектеп директоры: Ж.Ө.Ермекбаева
Пәні:Әдебиеттік оқу Мектеп:Жамбыл атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ
Күні:17.11.2017ж. Мұғалімнің аты-жөні:Алжанбаева Қамар Серікқызы
Сынып:2 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Оспанхан Әубәкіров.
Жеті шал.
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары) 2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау , сахналау
2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау
Сабақ мақсаттары -Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
- Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады
- Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
Бағалау критерийі Мәтінді мәнерлеп оқи алады
Мәтіннің мазмұнын түсінеді
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Ойлау деңгейлері Білу,түсіну,қолдану,талдау, бағалау.
Тілдік дағды Тыңдалым,оқылым,айтылым,жазылым
Тілдік терминдер Жеті-семь-
Апта-неделя-
Қарт-старик-
Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, АКТ.
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
Құндылықтармен байланыс Пәнаралық байланыс Музыка, қазақ тілі,математика.
Бұған дейін өтілген материал Аламын білім кітаптан. М.Иманжанов «Кітап»
Жоспарланған
уақыт Сабақтың барысы Бағалау түрлері
Сабақтың басы
5 минут
Сәлемдесу.
«Түрлі гүлдер арқылы» топқа бөлінеді.
Топ ережелерін еске түсіреді
Тәртіп,тыныштық,тазалық,уақытты үнемдеу,бір-бірін тыңдау,әділ баға беру,топ басшыға бағыну.
Үй тапсырмасы: «Кітап»тақырыбының мазмұнын сұрау
Жіпте жайылған фотосреттерді алып, түріне сай топтарға бөлінеді.
Жаңа білім 10 минут
Білу және түсіну
Дескриптор
Сергіту сәті
2 минут
Дәптермен жұмыс Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Жұмбақ шешу:
Бір ұяда-жеті жұмыртқа.
7 санының қасиеттерін айтқызу
Сабақтың мақсаты мен критерилерімен таныстыру
."Жеті шал"-әңгімесімен таныстыру
«Жариялау» әдісі

ОСПАНХАН ӘУБӘКІРОВ
Оспанхан Әубәкіров (1934–1986) - 4 мамырда Алматы облысының Жамбыл ауданындағы Үшбұлақ ауылында туған.    Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік консерваториясының театр факультетін тамамдаған. Мамандығы актер болғанымен, өзінің шығармашылық мұратын сатирадан тапқан.    Ол республикалық газеттерде, «Ара» журналында қызмет істеген. Сатиралық жанрмен бірге, балаларға арналған өлеңжыр, ертегі, пьеса, белгілі композиторлардың әндеріне мәтін жазумен, аудармамен де айналысқан. 1983 жылы балаларға арналған «Қағаз қалпақ» сатиралық жинағы үшін Қазақстан Жазушылар одағының сыйлығы берілді.
Тыңдалым: Мәтінді оқып беру
Топтық жұмыс
Мәтінді 4 топқа бөліп,жеке-жеке мазмұнын айтқызу3.Сұрақ-жауап арқылы балалардың
түсініктерін пысықтау
Қолдану 8 минут Постер жасату.
Жалпыға арналған тапсырма:
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді.

Оқушылар жұмбақты шешіп,7 санының қасиетін айта алады.
Оқулықтағы сызбаны пайдаланып әңгімелеп береді.
Сергіту сәті «Көңілді күн»

Сөздің қабығын аршу-сөзді түсінікті етіп айту.
Слайдпен жұмыс
Постер жасату.
Оқушылар өз ойларын постерге жазып оқып береді
Видео
жазбадағы би
.
Сабақтың соңы
Бекіту
10 минут
Дескриптор 1.Аптаның бір күнін таңдап алып,сол күні болатын сабақтар туралы әңгімелеу
2.Үлгі бойынша әңгімелесу
3.Сахналау
Мәтінді мазмұндай алады
Күн аттарын жатқа айта алады
Сурет салып,сахналайды. Бағалау
2 минут
Кері байланыс
3 минут «Жетістік баспалдағы»

Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы.
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,баспалдақтарға жабыстырады
Үйге тапсырма: «Жеті шал»тақырыбын оқып түсінгенін айту,күн аттарын жаттау
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз? Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз? Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен? Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Оқу ісінің меңгерушісі:

Приложенные файлы


Добавить комментарий